VII Konkurs Ekologiczny

2010-04-23

Dnia 23.04.2010r. w Przedszkolu "Pod Kasztanami" w Swarzędzu odbył się VII Konkurs Ekologiczny pt."Zielono mi, z ekologią jestem na ty". Tegoroczna tematyka konkursowa związana była z promocją codziennych zachowań przyjaznych środowisku. Dzieci doskonale poradziły sobie z konkurencjami turniejowymi, między innymi z  quizem przyrodniczym oraz zadaniem sprawnościowym polegającym na umieszczeniu skaczących żabek w stawie. Przedszkolacy okazali się również mistrzami w przygotowywaniu potraw z produktów ekologicznych. Własnoręcznie wykonane sałatki warzywne i owocowe oraz kolorowe kanapki wyglądały bardzo apetycznie. Zmagania turniejowe zakończyły się wręczeniem przez organizatorów wszystkim uczestnikom dyplomów i upominków oraz wspólnym poczęstunkiem i oczywiście degustacją wykonanych przez uczestników konkursu potraw.

Nasze przedszkole reprezentowali: Krzysiu G. , Jasiu G., oraz Natalka S.   Opracowała Ewa Jachna