Godło Orła Białego

X lecie Przedszkola

2010-06-19

19. czerwca odbyły się uroczyste obchody X lecia  Przedszkola Nr 4 „ Bajkowy Świat”. Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Burmistrz Anna Tomicka, V-ce Burmistrz Agata Kubacka, Radni Urzędu Miast i Gminy Swarzędz, Przyjaciele Przedszkola, Dyrektorzy swarzędzkich przedszkoli, byli i obecni pracownicy przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców.                          

 W 2005r. zawitała do naszego Przedszkola „ Królowa Bajek” Powodem jej wizyty, był fakt, że bajki skarżyły się na dzieci, że te w nadmiarze innych zainteresowań zapomniały o nich. Okazało się jednak, że w Swarzędzu jest przedszkole w którym bajki mają swoje królestwo, a ich bohaterowie są bliscy sercu każdego dziecka. Dlatego też przedszkole nasze z rąk  Pani Burmistrz otrzymało nazwę „Bajkowy Świat”. Minęło kolejnych pięć lat i do naszego przedszkola zawitała wizytacja, by sprawdzić jak czują się bajki w „ Bajkowym Świecie”……

Pełne humoru przedstawienie przygotowały wraz z swoimi Paniami dzieci z grupy VI.      Potem były życzenia, gratulacje i na koniec uroczystości Pani Burmistrz posadziła pamiątkowe drzewko, a my puściliśmy w niebo 100 kolorowych balonów. Niech sto lat żyje nasze kochane przedszkole!