Wieczór Andrzejkowy

2011-11-30

Dnia 30.11.2011 r. w grupie IV odbył się „Wieczór Andrzejkowy”. Dzieci wraz z paniami K. Szczepaniak, B. Tomaszewska oraz L. Pacelt przygotowały na tą uroczystość swoją salę. Miejsce codziennych zabaw i nauki zostało przyozdobione gwiazdkami, serwetkami i niezliczoną ilością świeczek. Na gości czekały słodycze oraz napoje na stołach.

O godzinie 17.30 rozpoczął się wieczór czarów i magii. Sala została wypełniona pokaźną grupą dzieci i ich rodziców. Wszystkim dopisywał humor, a atmosfera wprawiała gości w pozytywny nastrój.

Spotkanie rozpoczęła tradycyjna wróżba: lanie wosku przez symboliczną dziurkę od klucza. Kolejne zabawy, losy i przepowiednie wywoływały gromkie śmiechy i radość wśród dzieci i  rodziców.

„Wieczór Andrzejkowy” był okazją do zaprezentowania rodzicom umiejętności tanecznych, które dzieci zdobyły na zajęciach z rytmiki. Występ poprowadziła pani M. Korzeniewska. Na koniec dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy, którą zamknęła piosenka „Nasze przedszkole to jedna rodzina…”. Wszyscy bawili się wyśmienicie.