"W Tuwimowie"

2013-11-08

Z okazji obchodzonego właśnie roku Juliana Tuwima, w Przedszkolu nr4 „Bajkowy Świat” zorganizowano wieczorek poświęcony temu właśnie autorowi.

Niespodzianek było wiele. Pierwszą z nich był wiersz „Lokomotywa” zainscenizowany  przez rodziców. Ku uciesze i zaskoczeniu dzieci, na scenę wjechały więc banany, zwierzęta, atleci, grubasy. Była też wielka armata, a nawet 6 fortepianów! Potem dzieci indywidualnie prezentowały przygotowane przez siebie wiersze. Goście usłyszeli m.in. „Zosie Samosię”, „Rzepkę”, „Okulary”, „Słonia Trąbalskiego”, „Murzynka Bambo”. Aby było jeszcze weselej, dzieci zatańczyły na scenie „Owocowy karnawał”. Utracone kalorie wszyscy odzyskiwali racząc się pysznymi rogalikami upieczonymi tego dnia przez dzieci. Na koniec nie zabrakło też nagród. Wszyscy otrzymali książki i długopisy, które być może kogoś z nich zainspirują do napisania własnych wierszy.