Wielkopolskie ABC

2014-03-21

W IX już Gminnym Turnieju Regionalnym " Wielkopolskie ABC" organizowanym  w Przedszkolu nr 2 „Miś Uszatek”, wzięło w tym roku udział troje dzieci z grupy VI: Nikola P-B, Olga P. oraz Fabian W. W ramach przygotowań do konkursu dzieci zapoznały się z ludowym obrzędem żegnania zimy i witania wiosny. Dowiedziały się jak powstaje chleb, zebrały najważniejsze informacje o trzech miastach regionu wielkopolskiego: Swarzędzu, Poznaniu, Gnieźnie. Zaprezentowały wykony plakat ilustrujący przysłowie o św. Józefie oraz wzięły udział w wykonaniu wiązanki tańców regionalnych: Walcerek, Wisielak. Uczestnicy konkursu, mimo dużych emocji świetnie dali sobie radę z wszystkimi konkurencjami. Powrócili do przedszkola pełni wrażeń oraz z pięknymi nagrodami-pamiątkami. E. J.