Goście w przedszkolu

2008-10-27

27 października 2008 roku grupa VI i VII miała okazję spotkać się z niecodziennym i ciekawym gościem. Tego dnia nasze przedszkolne "zerówki" odwiedziła znana swarzędzka poetka, Pani Agata Widzowska-Pasiak, która jest autorką wielu poetyckich utworów dla dzieci.
    Z zaciekawieniem słuchaliśmy czytanych przez poetkę wierszy: o Guciu, który wiele rzeczy uciął, o ucholudkach, biedronce czy koguciku-budziku.
    Autorką większości zaprezentowanych utworów jest właśnie Pani Agata, dlatego z ciekawością wysłuchaliśmy jej wyjaśnień o pracy pisarza-poety i poznaliśmy jej plany, co do dalszej twórczości literackiej. Próbowaliśmy także swoich sił w tworzeniu rymów i trzeba przyznać, że nie jest to łatwe zadanie.
    Na koniec spotkania każde dziecko na pamiątkę otrzymało od poetki zakładkę do książki Umówiliśmy się też na następne spotkanie tym razem w bibliotece.          Ewa Jachna

W trosce o bezpieczeństwo dzieci zaprosiliśmy do naszego przedszkola przedstawicieli policji. Panowie Policjanci w rozmowie z dziećmi w prosty i dostępny sposób starali się wyjaśnić dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na terenie domu, przedszkola i ulicy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie - zadawały mnóstwo pytań. Na koniec spotkania goście otrzymali od dzieci okolicznościowe laurki.