Halloween w przedszkolu

2008-10-31

Przełom października i listopada, to okres, który nastraja nas raczej niewesoło, zwłaszcza gdy na dworze deszcz i wiatr.

Ale przedszkolaki z „BAJKOWEGO ŚWIATA” zawsze znajdą powód do wspaniałej zabawy. I tak było tym razem. W przeddzień pierwszego listopada już od rana do przedszkola schodziły się różne duszki, czarownice i smoki. Piękne stroje to wspólna, domowa praca rodziców i dzieci.

Tuż po śniadaniu odbył się test na prawdziwego stracha. Polegał on między innymi na przejściu przez tajemniczy tunel, pokonaniu na poduszce zaczarowanego jeziora, stworzeniu własnego, tajemniczego zaklęcia. Potem był wspaniały taniec do muzyki E. Griega „W grocie króla gór”. Całej zabawie przyglądała się olbrzymia, świecąca dynia, która w uśmiechu szczerzyła do przedszkolaków swoje zęby.

Aby trochę ochłonąć z nadmiaru wrażeń, przedszkolaki udały się na jesienny spacer.

Przechodniom mijającym wesołą gromadkę od razu poprawiał się humor.

Po powrocie do przedszkola, dzieci starały się przelać na papier swoje przeżycia z całego dnia. Powstały piękne, kolorowe rysunki.

I jak tu się nudzić w „BAJKOWYM ŚWIECIE”?