2008-11-19

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?
Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.
    Do tego święta przygotowuje się grupa I, która przez cały miesiąc listopad poznaje przygody najbliższych dzieciom przyjaciół – bohaterów literackich: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka. Grupa maluszków odwiedziła bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej Nr 5, przygotowała pracę na konkurs ogłoszony przez bibliotekę publiczną, oraz namówiła Rodziców do wzięcia udziału w konkursie : „ Mój ulubiony miś”. Codziennie misiaczki odwiedzają z dziećmi przedszkole i biorą udział we wspólnej zabawie.