Silverado City

2017-06-06

Grupa V 6 czerwca odwiedziła westernowe miasteczko Silverado City w Bożejewiczkach koło Żnina. To magiczne miejsce przeniosło dzieci do Ameryki końca XIX wieku. Widzieliśmy prawdziwych kowboi, odważnych stróżów prawa i "czarne charaktery". Powitał nas kowboj, który przedstawił historię miasteczka i żyjących tam ludzi. Widzieliśmy saloon, biuro sheriffa, bank, kowala, chatę trapera, wioskę indiańską i kopalnię złota. Z wypiekami na twarzy oglądaliśmy pokazy kaskaderskie na koniach oraz scenkę "Napad na banki". Braliśmy udział w płukaniu złota w kopalni, ale niestety nikomu nie udało się nic znaleźć. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa w "Miasteczku urwisów" czyli specjalnie dla dzieci przygotowanym mini miasteczku westernowym oraz wizyta w Mini Zoo.