Wizyta u stomatologa

2008-11-20

Dnia 20 listopada br. grupa VI – „zerówka” odwiedziła gabinet stomatologiczny. Pani doktor Gulczyńska opowiedziała dzieciom

o konieczności mycia zębów, skutkach jedzenia dużych ilości słodyczy. Pokazała sprzęt, którym walczy się z „zębowymi robaczkami”, pozwoliła dzieciom usiąść na fotelu dentystycznym i co było fantastyczne „ przewiozła” każdego w górę i w dół.

Poprzez takie wycieczki dzieci nabierają zaufania do zawodu lekarza, rozumieją konieczność profilaktyki i leczenia zębów.

Na koniec każdy otrzymał od pani doktor kolorowankę o tematyce „zębowej”.

Dzieci po wizycie narysowały gabinet stomatologiczny, zrobiły laurkę by w ten sposób podziękować za bardzo miłe przyjęcie.

Opracowała Grażyna Szyszka