Lekcja muzealna w Muzeum Etnograficznym

2008-12-05

Dnia 5 grudnia bieżącego roku dzieci z grupy VI i VII wyjechały do Muzeum Etnograficznego w Poznaniu. Brały udział w lekcji muzealnej, tematem której były święta Bożego Narodzenia w dawnych czasach.

Trudno było uwierzyć dzieciom, że kiedyś nie było komputerów, telefonów, telewizorów i innych urządzeń elektrycznych, bez których dzisiaj nie potrafimy funkcjonować.

Na zakończenie lekcji każdy otrzymał opłatek, z którego wykonał ozdobę na choinkę.

Dzieci miały okazję obejrzeć zgromadzone w muzeum zbiory prezentujące polską kulturę ludową.

Wykorzystaliśmy równię ładną pogodę i odwiedziliśmy Stary Rynek, gdzie mogliśmy poczuć wyjątkową przedświąteczną atmosferę, którą tworzą okolicznościowe dekoracje, oświetlenie, świąteczne stragany i bożonarodzeniowe drzewko.  Opracowała Grażyna Szyszka