100 lat NIEPODLEGŁOŚCI

2018-11-09

W tym roku obchodzimy wyjątkowe święto, 100 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Z tej okazji inscenizację patriotyczną przygotowała z dziećmi pani Kasia G.Dnia 7 listopada gośćmi w przedszkolu byli Dziadkowie naszych przedszkolaków.Dnia 9 listopada świętowały wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola.Naszym gościem była pani Dorota Zaremba, kierownik Wydziału Oświaty w Swarzędzu.Do udziału w inscenizacji pani Kasia G. zaprosiła  uczniów z klasy 2TM z Zespoły Szkół nr 1 im.Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, Jana i Michała, którzy wcielili się w rolę żołnierzy Legionów.Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor i wyraziła wdzięczność dla wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę.O godzinie 11.11.zaśpiewaliśmy Hymn dla NIEPODLEGŁEJ.W godzinach popołudniowych naszymi gośćmi byli Rodzice przedszkolaków.Witały ich Harcerki, wręczając rozetki uszyte przez panią Beatę Z.W niedzielę, 11 listopada spotkaliśmy się na swarzędzkim Rynku, gdzie odbyły się główne obchody Święta Niepodległości.Był to dla nas wyjątkowy czas przekazania dzieciom postaw patriotycznych kultywowanych w domu rodzinnym i w przedszkolu.