Wigilia w przedszkolu

2008-12-18

Przez cały grudzień trwały przygotowania do tego najpiękniejszego  dnia w roku. Pachniały pieczone przez dzieci pierniczki, słychać było śpiew kolęd i pastorałek, przedszkole przybrało odświętną szatę nie tylko wewnątrz, ale też i na zewnątrz.

Dzieci zapraszały do przedszkola swoich Rodziców na wspólne śpiewanie kolęd, przygotowywanie upominków, kartek świątecznych, czy też na degustację upieczonych przez siebie pierniczków.

I wreszcie 18 grudnia 2008r. nadszedł dzień spotkania całej społeczności przedszkolnej, przy wigilijnym stole. Wigilia przedszkolna rozpoczęła się przygotowanymi przez dzieci z grupy V „Jasełkami”.

Jasełka mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Czy może być coś bardziej wzruszającego od maleńkich pastuszków przynoszących swe dary do szopki, aniołków, dzieci z serduszkami na dłoni i królów, którzy mimo zaledwie kilku lat nie tracą nic ze swojego majestatu?

Po „ Jasełkach” złożyliśmy sobie świąteczne życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnego wigilijnego stołu na którym pojawiły się tradycyjne potrawy. Był więc barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, ryby, makowiec, pierniczki…. I w końcu zjawił się oczekiwany gość „Święty Mikołaj” z ogromnym workiem pełnym prezentów.

Na długo ten dzień pozostanie w pamięci dzieci.