Godło Orła Białego

Zielone Przedszkole

2009-05-13

     W dniach od 11 - 13 maja " starszacy" w ramach wielkiej przygody jaką było tzw. " zielone przedszkole" do Lasek Małych" Wyprawa obfitowała w moc atrakcji.
11 maja dzień pierwszy: zwiedziliśmy Park Dinozaurów w Rogowie. W naturalnej scenerii patrzyły na nas ogromne prehistoryczne gady, niektóre nawet budziły lęk, mimo, że wiedzieliśmy, że nie są prawdziwe. Pobyt w Rogowie zakończyliśmy na wspaniałym placu zabaw, największą atrakcją był przejazd na stalowej linie.
Dzień zakończyliśmy ogniskiem wspólnie śpiewając piosenki przy akompaniamencie gitary i zajadając się pieczonymi kiełbaskami.
12 maja dzień drugi: po śniadaniu ciuchcią wąskotorową ruszyliśmy z Gąsawy do Wenecji. Mijając ruiny zamku, wysłuchaliśmy legendy o jego właścicielu Mikołaju Nałęczu, którego z powodu złych uczynków nazwano Diabłem Weneckim. Zwiedziliśmy muzeum kolejnictwa, a następnie odwiedziliśmy osadę historyczną o muzeum w Biskupinie. Widzieliśmy chaty, w których mieszkali nasi przodkowie, warsztaty pracy m.in. mincerza, rogownika, garncarza. Lepiliśmy z gliny naczynia według wskazówek z dawnych lat. Dzień zakończyliśmy zieloną dyskoteką
13 maja dzień trzeci: zwiedziliśmy Park Zdrojowy w Inowrocławiu, zobaczyliśmy tężnie, spacerowaliśmy po ogrodzie Papieskim. Następnie udaliśmy się do Kruszwicy, oglądaliśmy znaną nam już z legendy o Królu Popielu Mysią Wieżę. Popłynęliśmy w godzinny rejs po jeziorze Gopło. Podziwialiśmy przyrodę, piękne widoki i... pracę na statku. Niektórzy nawet postanowili, że zostaną marynarzami. Około godziny 18 wróciliśmy do Swarzędza prosto w objęcia rodziców. Wszystkim uczestnikom dopisywały humory i apetyty. Bardzo przepraszamy, ale moc atrakcji i wrażeń spowodowały, że nie mieliśmy czasu tęsknić za domem.   Opracowała Grażyna Szyszka