Godło Orła Białego

Kalendarz imprez

Od początku działalności w naszej placówce odbyło się wiele różnych imprez i uroczystości.
Organizowane są już tradycyjnie co roku w określonym czasie.
Biorą w nich zazwyczaj udział wszystkie grupy dzieci przedszkolnych oraz okazjonalnie zaproszeni goście.

IMPREZY REGULARNE:


WRZESIEŃ

Pierwszą w czasie trwania roku szkolnego jest uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Jest to uroczystość dla najmłodszych członków naszej przedszkolnej społeczności.

 


 

GRUDZIEŃ

Pod koniec miesiąca uroczyście obchodzimy naszą przedszkolną Wigilię. Dzieci z najstarszej grupy przygotowują Jasełka. Po Jasełkach wszyscy dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia,  a później z niecierpliwością czekamy na wizytę Gwiazdora.

 

STYCZEŃ / LUTY

Po Nowym Roku organizowany jest dla wszystkich dzieci Bal Przebierańców.

 


Pod koniec stycznia zapraszamy do Przedszkola babcie i dziadków, na uroczystość z okazji ich święta - Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dziadkowie po obejrzeniu występów swoich wnucząt otrzymują drobne upominki wykonane przez dzieci i spędzają mile czas przy kawie i ciastku.

  MARZEC

Co roku, 21 marca, uroczyście witamy Wiosnę obwieszczając to wszystkim wokoło podczas kolorowego i głośnego przemarszu uliczkami naszego osiedla. Punktem kulminacyjnym tej radosnej imprezy jest spalanie kukły Marzanny, na znak odejścia zimy.MARZEC/KWIECIEŃ

Przez kilka lat w miesiącu marcu lub kwietniu, po złożeniu sobie świątecznych życzeń i spożyciu wielkanocnego śniadania, czekaliśmy w przedszkolu na odwiedziny Zajączka. W ciągu ostatnich kilku lat impreza związana ze Świętami Wielkanocnymi odbywa się w plenerze podczas wycieczki do ciekawych przyrodniczo miejsc.

 
MAJ

Pod koniec miesiąca maja wszystkie dzieci w swoich grupach przygotowują uroczystość z okazji Dnia Matki.


POZOSTAŁE IMPREZY:

Dwa razy w roku każda z grup zaprasza rodziców na zajęcia otwarte. Rodzice mogą poobserwować swoje pociechy podczas zajęć, albo też obejrzeć przygotowane występy. Bardzo często zapraszamy rodziców do wspólnej zabawy (andrzejkowe wróżby) lub do wspólnej pracy (np. podczas przygotowywania ozdób choinkowych). Dzieci na spotkanie z Rodzicami pieką ciasteczka lub przygotowują smakowite desery.

 

Stało się już tradycją, iż wiosną przedszkole nasze organizuje międzyprzedszkolny Przegląd Interpretacji Wierszy różnych autorów poezji dziecięcej. Do tej pory odbyło si e osiem  przeglądów. Mieliśmy okazję wysłuchania recytacji wierszy : Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner i Wandy Chotomskiej, Ewy szelburg Zarembiny. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż impreza ta nie jest konkursem, ale przeglądem, gdzie wszyscy występujący są jednakowo nagradzani. W roku 2008 przegląd nasz uświetniła Pani Agata Pasiak Widzowska współczesna poetka.

 

W 2005r. zawitała do naszego Przedszkola „ Królowa Bajek” Powodem jej wizyty, był fakt, że bajki skarżyły się na dzieci, że te w nadmiarze innych zainteresowań zapomniały o nich. Okazało się jednak, że w Swarzędzu jest przedszkole w którym bajki mają swoje królestwo, a ich bohaterowie są bliscy sercu każdego dziecka. Dlatego też przedszkole nasze z rąk  Pani Burmistrz otrzymało nazwę Bajkowy Świat”.  

Minęło kolejnych pięć lat i do naszego przedszkola zawitała wizytacja, by sprawdzić jak czują się bajki w „ Bajkowym Świecie”……

Pełne humoru przedstawienie przygotowały wraz z swoimi Paniami dzieci z grupy VI. Potem były życzenia, gratulacje i na koniec uroczystości Pani Burmistrz posadziła pamiątkowe drzewko, a my puściliśmy w niebo 100 kolorowych balonów. Niech sto lat żyje nasze kochane przedszkole!   Za nami kolejne lata...