Wycieczki

W naszym przedszkolu uczymy i wychowujemy dzieci poprzez twórcze działania realizowane często w warunkach naturalnego środowiska. Dowodem tego są wyjazdy dzieci, podczas których mają one możliwość bezpośredniego poznawania otaczającej je rzeczywistości.
Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszą się wycieczki, wyjazdy okolicznościowe i dalsze podróże.
Oprócz walorów krajoznawczych, historycznych, przyrodniczych wyjazdy uczą współżycia w grupie, dbałości o higienę i własne zdrowie, samoobsługi, samodzielności.
Podróżujemy przede wszystkim po najbliższej okolicy, a więc po Wielkopolsce.
Gdzie byliśmy?

• W Swarzędzu na Rynku i w Skansenie Pszczelarskim
  • W Poznaniu na Starym Rynku, Muzeum Archeologicznym, Pałacu Działyńskich, Muzeum Bambrów, Ogrodzie Dendrologicznym, w starym i nowym ZOO, Palmiarni, wytwórni cukierniczej p. Kandulskiego
  • W Uzarzewie w Muzeum Łowiectwa
  • W Strzeszynie i w Stęszewku na łonie natury z ogniskiem i jazdą konną
  • W Puszczykowie w Muzeum Przyrodniczym WPN i w Muzeum Arkadego Fidlera
  • W Gnieźnie na Starym Mieście, w Katedrze, oraz w fabryce bombek
  • W Czerniejewie w słodkiej fabryce cukierków
  • W Jeziercach spacerowaliśmy ścieżką dydaktyczną
  • W Jaraczu na skraju Puszczy Noteckiej w muzeum Młynarstwa i na fermie strusi
  • W Górsku na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego w Galerii Rzeźby Ptaków p. Mariana Murka
  • W Winnej Górze gdzie widzieliśmy dwór gen. H. Dąbrowskiego oraz kościół z jego grobem
  • W Miłosławiu w stadninie koni i zabytkowym parku z pomnikiem J. Słowackiego
  • W Szreniawie w Muzeum Rolnictwa
  • Oraz w gospodarstwach agroturystycznych: w Pawłowie, Cichej Górze, Starej Górce, Łubowie

Podejmowaliśmy także dalsze wyprawy. W ramach "Zielonego Przedszkola" byliśmy z dziećmi nad morzem bałtyckim w Ustroniu Morskim. w Laskach Małych oraz w Karpicku.
Dumni jesteśmy, że nasze przedszkolaki zdały egzamin na "szóstkę" - były grzeczne, samodzielne, potrafiły znieść rozłąkę z rodzicami, nie sprawiły żadnych problemów.