Zadania dla dzieci z grupy II

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci – przedszkolacy z gr. II.

Przesyłam Wam dziś zadania, do wykonania których, będą potrzebni do pomocy rodzice. Poproście ich bardzo mocno i spróbujcie upiec wspólnie pyszne, maślane ciasteczka i rozwiązać kilka prostych zadań. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej pracy.

p. Beata i p. Grażyna

Oto przepis:

500g mąki pszennej,
180 g cukru pudru,
1 jajko + 1 żółtko,
380 g masła,
2 opakowania cukru waniliowego.

UWAGA ! Jajko i masło powinny być zimne – prosto z lodówki.

Wszystkie składniki zagnieść i rozwałkować na grubość ok. 5 mm. Wykrawać foremkami lub szklanką. Wykrojone ciasteczka można posmarować białkiem i udekorować kleksem marmolady. Piec w nagrzanym piekarniku ok. 15 min. do lekkiego zrumienienia w temp. 180 ºC.

Smacznego!
zadania_do_wykonania(2)

Comments are closed.
Skip to content